![Τάρτα Μαύρης Σοκολάτας με Ορεό και Φράουλες](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgt18VsEKRGR9sGT2conVug9dQw_tCemJ6eVfn7EUunoSfxSO_-uKpzAdD_Sm9bSf60cbG7iNtKqPo2MNdN3c5U7pwrt1t-bOJGTJuazN76WG_ynNOdxv-R4Y4zpv70vASJUEFoeY-BQZXb/s640/Z9+rszmbpvls.jpg)
Ένα σοκολατοφραουλένιο «στεφάνι» για την αυριανή Πρωτομαγιά. Χωρίς ψήσιμο απολαμβάνουμε ένα ιδανικό επιδόρπιο, μια σπέσιαλ Τάρτα Μαύρης Σοκολάτας και Φράουλας. Ακραίος συνδυασμός με έντονες γεύσεις και υπόξινους τόνους.
Η διαδικασία απλή: Μια βάση θρυμματισμένων μπισκότων τύπου OREO και μια λιτή, βελούδινη κρέμα ζαχαροπλαστικής χωρίς αυγά αλλά με μαύρη σοκολάτα, πολλή μαύρη σοκολάτα, κακάο και nescafé!
Δική σας!
Η διαδικασία απλή: Μια βάση θρυμματισμένων μπισκότων τύπου OREO και μια λιτή, βελούδινη κρέμα ζαχαροπλαστικής χωρίς αυγά αλλά με μαύρη σοκολάτα, πολλή μαύρη σοκολάτα, κακάο και nescafé!
Δική σας!
εργασία: 45′ | χρόνος: 5h:00′ | εύκολο: |